اگر همیشه دوست داشتید که برنامه نویسی بازی را یاد بگیرید، اما فکر می‌کردید:

 

  • برنامه نویسی کار سختی است؟
  • برنامه‌نویس‌ها آدم‌های باهوشی هستند و شما به میزان کافی باهوش نیستید؟
  • برنامه نویسی کار عجیب و غریبی است و نمی‌توانید از آن سر در بیاورید؟
  • فکر می‌کنید سن شما برای یادگیری برنامه نویسی مناسب نیست؟

 

شاید شما هم بارها تصمیم گرفتید بازی‌سازی را شروع کنید اما ترس‌هایی مثل مواردی که در بالا آوردیم، شما را از قدم گذاشتن در این راه منصرف کرده است. تمام این ترس‌ها اشتباه هستند و مثال‌های نقض بسیاری وجود دارند که آن‌ها را رد می‌کنند.

 

مهم‌ترین چیزی که برای شروع برنامه نویسی لازم دارید علاقه و همت کافی برای ورود به این دنیای زیباست. در مرحله بعد، استفاده از یک منبع آموزشی مناسب و حرفه‌ای قدم مهمی است که می‌تواند شما را در مسیر درستی قرار بدهد و سرعت پیشرفت شما را چندین برابر افزایش بدهد.

 

ما می‌خواهیم هدیه‌ای به شما بدهیم که بتوانید با مقدمات برنامه نویسی آشنا شوید و در این راه قدم بگذارید.

 

کتاب “ورود به دنیای برنامه نویسی بازی” شروع خوبی برای آشنایی با مقدمات و الفبای برنامه نویسی بازی است که سعی شده به صورت خلاصه و مفید مقدمات برنامه نویسی با مثال و تصویرسازی به صورت ساده برایتان مطرح شود.

 

دریافت کتاب الکترونیکی رایگان ورود به دنیای برنامه نویسی بازی

در این کتاب برنامه نویسی بازی را در محیط یکی از محبوب‌ترین و معروف‌ترین موتورهای بازی‌سازی دنیا یعنی موتور بازی سازی یونیتی می‌آموزیم. برای آشنایی بیشتر با موتور بازی‌سازی یونیتی پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی بازی سازی با یونیتی ؛ چرا برای بازی سازی یونیتی را انتخاب می‌کنیم؟ را مطالعه کنید.

 

زبان برنامه نویسی که در این کتاب با آن آشنا می‌شویم زبان برنامه نویسی #C (سی شارپ) است که توسط موتور بازی سازی یونیتی پشتیبانی می‌شود.
همچنین اگر علاقه‌مند هستید درباره‌ی برنامه نویسی بازی بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی برنامه نویسی بازی چیست؟ از کجا شروع کنیم؟ را مطالعه کنید.

 

در این کتاب قسمت‌های مقدماتی از زبان سی شارپ یعنی متغیّرها، توابع و کلاس‌ها را بررسی می‌کنیم که با مثال‌هایی در دنیای بازی‌سازی به شکل مختصر و مفید ارائه شده اند.

دریافت کتاب الکترونیکی رایگان ورود به دنیای برنامه نویسی بازی