اولین بازی خودتان را بدون برنامه‌نویسی و نوشتن یک خط کد با استفاده از کیت بازی سازی 2 بعدی در یک ساعت بسازید!

 

شاید شما هم بارها تصمیم گرفتید بازی‌سازی را شروع کنید و آموزش‌های مختلفی هم در این زمینه تهیه کردید اما اینکه برای ساخت بازی مهارت‌های مختلفی مثل برنامه‌نویسی، مُدِل‌سازی، اَنیمِیشِن، صدا و موزیک، طراحی بازی و مهارت‌های دیگر نیاز است، شما را از قدم گذاشتن در این راه منصرف کرده است.

ما میخواهیم راهکاری به شما ارائه دهیم که اولین بازی خودتان را خیلی سریع بسازید؛ بدون اینکه دغدغه این را داشته باشید که از چه زبانی برای برنامه‌نویسی استفاده کنید یا چه ابزارهایی را برای ساختن مدل‌ها، انیمیشن‌ها، صداها و محتواهای لازم برای تولید بازی استفاده کنید یا اصلا چطور آن‌ها را بسازید.

در واقع بدون اینکه لازم باشد به این فکر کنید که محتواهای لازم برای ساخت بازی را چطور و با چه ابزاری بسازید، تمام فکر و تمرکزتان را روی این می‌گذارید که گِیم‌پِلی بازی‌تان چطور باشد.

ابزار و آموزشی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، تمام محتواهای لازم(مثل تصاویر، صداها، انیمیشن‌ها و غیره) برای ساختن اولین بازی‌تان را به صورت آماده و رایگان در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

ثبت نام در دوره آموزشی کیت بازی سازی 2 بعدی یونیتی

کیت بازی سازی 2 بعدی

کیت بازی سازی 2 بعدی (2D Game Kit) که توسط شرکت یونیتی ارائه شده یک نمونه بسیار خوب آموزشی برای کسانی است که تازه با یونیتی آشنا شدند و می‌خواهند مفاهیم ابتدایی را بیاموزند. در این پکیج چندین مکانیک گوناگون و دشمنان متنوع با آرت استایلی زیبا طراحی شده‌اند و آماده هستند تا شما از آنها استفاده کنید و مراحل خودتان را بدون یک خط کدنویسی طراحی کنید.

همچنین یونیتی نسخه 3 بعدی این کیت را نیز ارائه کرده و خبر خوب اینکه ما هم آموزش فارسی آن را برای شما تهیه کرده‌ایم که می‌توانید از اینجا به رایگان دریافت کنید.

 

همانطور که گفته شد این کیت شامل مکانیک‌ها و ابزارهای متنوع و امکانات گوناگون هست که با ترکیب هر کدام از آنها با دیگری می‌توان گیم پلی‌های متفاوت ایجاد کرد. شما با ایمپورت کردن پکیج در یک پروژه خالی یونیتی و سر و کله زدن با هر قسمت از کیت می‌توانید به مرور با امکانات آن آشنا شوید.

اما ما سعی کردیم که کار شما را حتی راحت‌تر از این هم بکنیم. پکیج آموزشی که در ادامه مشاهده می‌کنید آموزش تمام امکانات و ابزارهای موجود در کیت بازی سازی 2 بعدی هست که با دانلود و مشاهده ویدیوهای آن به سرعت با ابزارهای موجود در کیت آشنا می‌شوید و بدین ترتیب بدون معطلی به طراحی مراحل مورد نظر خودتان می‌پردازید.

 

 

شخصیت بازی

در این پکیج یک کاراکتر قابل بازی به نام اِلِن طراحی شده است که با استفاده از اسلحه‌ی خود با دشمنان درگیر می‌شود، پازل‌های گوناگون را حل می‌کند و در طول مراحل پیشروی می‌کند.

 
کیت بازی سازی 2 بعدی
کیت بازی سازی 2 بعدی

ساخت محیط

نحوه ساختن محیط برای مرحله‌مان را یاد می‌گیریم و نشان می‌دهیم که چطور از تصاویر آماده و موجود در پکیج برای تزیین ظاهر مرحله‌مان استفاده کنیم.

 

 

موانع

برای طراحی مرحله برخی اوقات نیاز است که موانعی بر سر راه بازیکن قرار دهیم. در مجموعه کیت بازی‌سازی دوبعدی موانعی مثل استخر اسید آماده شده است که در این راه به ما کمک می‌کنند.

 
کیت بازی سازی 2 بعدی
کیت بازی سازی 2 بعدی

سکوهای متحرک

برای جابه‌جایی بین دو نقطه از مرحله ‌می‌توانیم از سکوهای متحرک استفاده کنیم. عملکرد این سکوها به این شکل است که بین دو یا چند نقطه‌ای که برایشان تعیین می‌کنیم جابه‌جا می‌شوند وبازیکن می‌تواند با پریدن روی آن از یک نقطه به نقطه دیگری در مرحله که سکو به آن‌جا می‌رود برود.

دشمنان متنوع

دو نوع دشمن در این مجموعه آماده شده که یکی از آن‌‌ها از فاصله‌ی نزدیک به بازیکن حمله‌ور می‌شود و دیگری از فاصله‌ی دور به سمت بازیکن تیراندازی می‌کند. همچنین راه‌های متنوعی برای از بین بردن دشمنان وجود دارد.

 
کیت بازی سازی 2 بعدی
کیت بازی سازی 2 بعدی

کوله‌پشتی

یک سیستم کامل برای کوله‌پشتی (Inventory) در این کیت وجود دارد که برای نگه‌داری آیتم‌های مهمی که بازیکن به دست می‌آورد (مثل کلیدی که درب مشخصی را باز می‌کند) به آن نیاز داریم.

 

تِلِه‌پورت

برای جابه‌جا شدن در فواصل طولانی در یک مرحله یا بین مراحل می‌توانیم از مکانیک تله‌پورت کردن استفاده کنیم تا بازیکن بین این نقاط به راحتی جابه‌جا شود.
با استفاده از دروازه‌های تله‌پورت نقاط مختلف مرحله خود را به هم متصل می‌کنیم.

 
کیت بازی سازی 2 بعدی
کیت بازی سازی 2 بعدی

دیالوگ

یکی از ویژگی‌های کاربردی پکیج 2D Game Kit امکان تعریف دیالوگ است. با استفاده از این قابلیت می‌توانیم داستان‌گویی را به بازی‌مان اضافه کنیم.

 

ثبت نام در دوره آموزشی کیت بازی سازی 2 بعدی یونیتی