نکات طراحی بازی: پاورآپ

نکات طراحی بازی: پاورآپ

چرا با وجود خوش‌شانس بودن یک بازیکن برای مثال و به دست آوردن پاورآپ‌های مختلف توسط او، سایر سایر بازیکنان احساس ضعف نمی کنند و ناامید نمی‌شوند؟

 

پاورآپ

آیا تا کنون برایتان پیش آمده است که حین انجام بازی با به دست آوردن پاور آپ‌های مختلف و پشت سر هم قابلیت‌های بیش از حد قدرتمند به دست آورید؟ این نشان از طراحی بد بازی دارد. پاور‌آپ‌های مختلف و ترکیب آنها با یکدیگر باعث می‌شود تا بازیکن حالتی نامیرا پیدا کند. با بیش از حد قدرت مند شدن بازیکن بازی برای او ساده می‌شود و همچنین اگر بازی چند نفره باشد، سایر بازیکنان از پیروزی ناامید می‌گردند. نکته اول در طراحی پاورآپ‌ها این است که با به دست آوردن یک پاورآپ توسط بازیکن، پاورآپ قبلی غیر فعال شود‌.
پاورآپ‌ها معمولاً مدت مشخصی به بازیکن قابلیت خاصی را می‌دهند. بازیکن بر اساس قابلیت‌هایش تصمیم می‌گیرد. اگر بازیکن نداند که چه زمانی این قابلیت‌ها را از دست می‌دهد، نمی‌تواند تصمیم درستی بگیرد. نکته مهم در طراحی پاورآپ‌ها این است که به شکلی به بازیکن، زمان به پایان رسیدن آن را اطلاع دهیم. می‌توانیم از یک تایمر و یا از چراغی چشمک زن و… استفاده کنیم. در ویدیو بالا با مثال مطالب فوق توضیح داده شده است.

امیدوارم این مقاله برایتان مفید بوده باشد. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *