می‌خواهید بازی بسازید؟ حدس می‌زنم که جواب شما مثبت باشد اما پرسش اصلی این است: آیا می‌توانید بازی خود را به دیگران بفروشید؟ مسئله بازاریابی برای تیم‌های مستقل حیاتی‌تر و بااهمیت‌تر است. زیرا خبری از بودجه‌های کلان بازاریابی یک شرکت بزرگ مثل یوبی‌سافت یا الکترونیک‌آرتز نیست. به عنوان یک استودیو کوچک مستقل باید بیاموزیم که با حداقل هزینه‌ها یا حتی بدون هزینه بهترین فضا را برای فروش بازی خود فراهم کنیم.

 

در این کتابچه قصد داریم چند نکته ریز ولی بسیار کاربردی و البته با کم‌ترین بودجه ممکن اما موثر در بازاریابی بازی را بررسی کنیم. امیدوارم در انتهای این کتاب الکترونیکی پاسخ شما به پرسش بالا یک بله قاطعانه باشد.

دریافت کتاب الکترونیکی بازاریابی به سبک بازی‌های مستقل

چند بازی مستقل

بازاریابی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای مانند کسب‌ و کارهای دیگر بخش مهمی از کار را شامل می‌شود. همه ما در ابتدای کار به دلیل شوقی که به ساخت بازی داریم فکر می‌کنیم صرفا با ساخت یک بازی همه کار را انجام داده‌ایم و می‌توانیم به راحتی بازی خود را بفروشیم و پولی به جیب بزنیم. در صورتی که حتی ساخت یک بازی بسیار خوب و کم نقص ضامن فروش آن نیست. بسیار بازی‌های خوبی تولید شده‌اند که به دلیل کم‌توجهی به بازاریابی استقبال خوبی از آن‌ها نشده است.

 

امروز با حجم زیادی از بازی‌های مستقل طرف هستیم. چند سال پیش به دلیل اینکه تعداد کمی از بازی‌های ساخته شده مستقل بودند کار بازاریابی آن‌ها راحت‌تر بود. اما امروز می‌توانیم بگوییم یک سوم موفقیت یک بازی به بازاریابی آن بستگی دارد. یعنی شما با ساخت کامل بازی خود تنها دو سوم مسیر را طی کرده‌اید و برای رسیدن به خط پایان نیاز به بازاریابی خوب دارید. پس از آن غافل نشوید.

دریافت کتاب الکترونیکی بازاریابی به سبک بازی‌های مستقل