نکات طراحی بازی: گرافیک و استایل

نکات طراحی بازی: گرافیک و استایل

عموم اوقات وقتی کسی از یک بازی با گرافیک خوب صحبت می‌کند،درواقع از یک بازی با استایل واقع‌گرایانه صحبت می‌کند و نه لزوما یک بازی با گرافیک بالا. تفاوت این دو چیست؟ مگر ممکن است که یک بازی گرافیک بالایی داشته باشد و واقع‌گرایانه نباشد و بالعکس؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم.

استایل و گرافیک

گرافیک به معنای میزان جزئیات جلوه بصری و aesthetic یا استایل به معنای سبک هنری جلوه بصری است. حال با توجه به آنچه گفته شد، می‌توان فهمید که یک بازی شاید دارای استایلی واقع گرایانه باشد اما از جزئیات زیادی به لحاظ بصری برخودادر نباشد و همچنین ممکن است یک بازی دارای استایلی غیر واقع‌گرایانه باشد و در عین حال از جزئیات بالایی برخودار باشد. بازی assassin’s creed valhalla دارای استایلی واقعگرایانه ست و به لحاظ بصری سعی در شبیه سازی محیط واقعی دارد و در عین حال دارای جزئیات بصری بالایی است.

تصویری از بازی The Witcher 3

هدف از این مقاله از بین بردن این فهم اشتباه در شما خواننده گرامی است. استایل برای طراح بازی از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب اشتباه استایل می‌تواند روی فروش بازی بسیار اثرگذار باشد. یکی از بزرگترین انتقادات به بازی elder scrolls online هایبریدی بودن استایل آن بود. بازی دارای استایل رئالیستی نبود و این در تضاد با نسخه‌های پیشین بازی بود. این بازی تلاش کرده بود تا چیزی شبیه به world of Warcraft باشد.

تصویری از بازی الدر اسکرالز آنلاین

انتخاب درست

در نهایت اینکه باید استایل بازی خود را با دقت و وسواس و متناسب با بازی خود انتخاب کنید. جزئیات بصری بالا لزوماً ویا حداقل به تنهایی نمی‌تواند عاملی برای موفقیت بازی شما باشد.سازنندگان بازی  The witcher3 در مراحل پایانی ساخت مقداری از جزئیات بصری بازی را کم کردند. این به این خاطر بود که سیستم‌های گیمینگ در آن زمان توان پردازش چندان بالایی نداشتند و این به بازی و فروش آن ضربه می‌زد. اگر یک بازی آنلاین می‌سازید، اجرای راحت آن بروی سیستم‌های ضعیف با اینترنت نامناسب باید برای شما اهمیت بالایی داشته باشد. شما باید بتوانید یازی خود را به دست هر تعداد بازیکن که می‌توانید برسانید. بازی شما، یک بازی اجتماع محور است و تعداد کاربران بسیار مهم است.

تصویری از بازی The Witcher 3

نمونه‌ای موفق

از جمله بازی‌های موفقی که ثابت کردند گرافیک تنها عامل موفق نیست، بازی Valheim بود. این بازی توانست در مدت کوتاهی بیش از پنج میلیون کاربر جذب کند و این در حالی است که این بازی در زمان انتشار کم‌تر از یک گیگبایت حجم داشت.

با انتخاب درست استایل بازی خود و کنار گذاشتن تصورات غلطی همچون اینکه گرافیک بالا لزوما چیز خوبی است، می‌توانید به بازی آینده خود لطف بزرگی کنید. 

تصویری از بازی فیبل لجندز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *