نکات طراحی بازی: تم بازی

نکات طراحی بازی: تم بازی

بازی‌های خوب به گونه‌ای طراحی شده‌اند که با طی کردن تنها چند لحظه در بازی متوجه حس و حال کلی بازی می‌شوید. به محض ورود به دنیای اسکایریم می‌دانید که قرار است یک تجربه نقش‌آفرینی در دنیایی فانتزی با یک تم نوردیک و مربوط به اروپای شمالی و تا حدی قرون وسطایی داشته باشید. در این مقاله راجع به اهمیت تم بازی صحبت می‌کنیم.

تم بازی

بازیکن شما همانطور که در مقدمه گفته شد باید به محض ورود به دنیای بازی با حس و حال کلی بازی آشنا شود. وظیفه شما به عنوان طراحی بازی غرق کردن بازیکن در حال و هوای بازیتان است. به همین منظور شما باید تم اصلی بازیتان را مشخص و در چهارچوب آن به طراحی بازی مشغول شوید.

اگر بازی شما دارای تمی تاریک و قرون وسطایی است، باید این تاریکی و قرون وسطایی بودن در جای جای محیط شما مشهود باشد. نباید المان‌های نامرتبطی در محیط خود داشته باشد. این نکته‌ای است که اکثر تازه‌واردان به دنیای بازی‌سازی رعایت نمی‌کنند.

عدم وجود یکپارچگی در محیط بازی شما باعث می‌شود که بازی شما غیرحرفه‌ای به نظر آید. بازیکن شاید با فرایند بازیسازی و نکات مربوط به طراحی بازی آشنا نباشد اما این گونه موارد به راحتی با چشم غیر مسلح به دانش گیم دیزاین هم قابل تشخیص است.

 

کانسپت دیزاین محیط فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *