انتخاب رشته بازی‌سازی

انتخاب رشته بازی‌سازی

در این مقاله به موضوعی مهم که برای بسیاری از مخاطبان ما و علاقه‌مندان به بازی‌سازی شاید سوال باشد، یعنی تحصیل در حوزه بازی‌سازی می‌پردازیم.

سوالی پرتکرار

من به بازیسازی علاقه زیادی دارم و دوست دارم در رشته‌ای مرتبط با این حوزه تحصیل کنم. تکلیف من چیست؟ این سوالی است که بسیاری از مخاطبین ما در بخش پرسش و پاسخ سایت یا سایر شبکه‌های اجتماعی ما مانند اینستاگرام مطرح کرده‌اند. علت هم واضح است. به علت نبود رشته بازی‌سازی به شکلی تخصصی افراد مایل هستند در رشته‌ای تحصیل کنند که بیشترین نزدیکی را با حوزه ساخت و طراحی بازی داشته باشد.

پاسخ

سوال پاسخ سر راست و مستقیمی دارد. شرایط هر کس متفاوت است و حوزه بازیسازی نیز گسترده است. اگر قصد شما این است که برنامه‌نویس بازی شوید، می‌توانید در رشته نرم‌افزار و گرایش هوش مصنوعی تحصیل کنید. اگر قصد شما فعالیت در بخش هنری بازی مثلا مدلسازی سه بعدی یا دو بعدی است، می‌توانید در یکی از رشته‌های هنری که مرتبط با بخشی است که شما قصد دارید فعالیت کنید، تحصیل کنید. 

اگر قصد شما فعالیت در بخشی خاص نیست و یا قصد دارید که بازیساز مستقل شوید، شاید تحصیل در دانشگاه اصلا گزینه مناسبی نباشد. اگر هدفتان ساخت بازی است و نه چیزی دیگر شاید در محیط خارج از دانشگاه بتوانید سریع‌تر رشد کنید. برخی به دلایلی مانند فرار از سربازی و… به دانشگاه روی می‌آورند. علت این که می‌گوییم دانشگاه شاید مسیر مناسبی نباشد این است که دروس زیادی وجود دارند که شما مجبور به گذراندن آن‌هها هستید در حالی که ارتباط کمی با بازیسازی دارند و گاها کاملا بی‌ارتباط هستند. تعداد این دروس کم هم نیست و وقت زیادی را از شما می‌گیرد. این وقت می‌توانست صرف یادگیری یا ساخت بازی و کسب تجربه و پربارتر شدن رزومه شما شود. 

کتاب الکترونیکی رایگان ورود به دنیای برنامه نویسی بازی

برای شروع یادگیری میتوانید به دوره‌های رایگان و محصولات ما در فروشگاه و یا بخش کتاب‌های آموزش بازیسازی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *