حتما تا حالا به این فکر کردید که ای کاش یک بازی آماده با چند مکانیک و ابزار و آرت تر و تمیز از قبل تهیه شده در اختیارتان قرار می‌گرفت تا شما بدون درگیر شدن با پیاده‌سازی مکانیک‌ها و کدنویسی و مدل زدن و تکسچر درست کردن، صرفا فقط به طراحی مرحله مورد علاقه خودتان بپردازید و پازل‌های جور وا جور و متنوع تولید کنید و مراحل دست‌ساز خود را به دیگران نشان دهید و بازخورد دریافت کنید.

یونیتی این امکان را برای شما فراهم کرده است. کیت بازی سازی 3 بعدی (3D Game Kit) یک نمونه بسیار خوب آموزشی برای کسانی ست که تازه با یونیتی آشنا شدند و می‌خواهند مفاهیم ابتدایی را بیاموزند. در این پکیج چندین مکانیک گوناگون و دشمنان متنوع با آرت استایلی زیبا طراحی شده‌اند و آماده هستند تا شما از آنها استفاده کنید و مراحل خودتان را بدون یک خط کدنویسی طراحی کنید.

همچنین یونیتی نسخه 2 بعدی این کیت را نیز ارائه کرده و خبر خوب اینکه ما هم آموزش فارسی آن را برای شما تهیه کرده‌ایم که می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

ثبت نام در دوره آموزشی کیت بازی سازی 3 بعدی یونیتی

3D Game Kit (2)

همانطور که گفته شد این کیت شامل مکانیک‌ها و ابزارهای متنوع و امکانات گوناگون هست که با ترکیب هر کدام از آنها با دیگری می‌توان گیم پلی‌های متفاوت ایجاد کرد. شما با ایمپورت کردن پکیج در یک پروژه خالی یونیتی و سر و کله زدن با هر قسمت از کیت می‌توانید به مرور با امکانات آن آشنا شوید.

اما ما سعی کردیم که کار شما را حتی راحت‌تر از این هم بکنیم. پکیج آموزشی که در ادامه مشاهده می‌کنید آموزش تمام امکانات و ابزارهای موجود در کیت بازی سازی 3 بعدی هست که با دانلود و مشاهده ویدیوهای آن به سرعت با ابزارهای موجود در کیت آشنا می‌شوید و بدین ترتیب بدون معطلی به طراحی مراحل مورد نظر خودتان می‌پردازید.

 

در این پکیج یک کاراکتر قابل بازی به نام اِلِن طراحی شده است که با استفاده از اسلحه‌ی خود با دشمنان درگیر می‌شود، پازل‌های گوناگون را حل می‌کند و در طول مراحل پیشروی می‌کند.

 
کاراکترهای کیت بازی سازی سه بعدی
کیت بازی سازی سه بعدی استخر اسید

ProBuilder و Polybrush را به عنوان دو ویژگی جدید یونیتی بررسی می‌کنیم. ProBuilder برای نمونه‌سازی سریع بسیار مفید است. همین‌طور از Polybrush برای تکسچر کردن Terrain مرحله خود استفاده می‌کنیم.

از پریفَب‌های محیطی که برای ما آماده شده استفاده می‌کنیم و مرحله را زیباتر می‌کنیم. با استفاده از پینترهای گل و گیاه و سنگ جزئیات به مرحله اضافه می‌کنیم و آن را هر چه بیشتر واقعی می‌کنیم.

کیت بازی سازی سه بعدی ساخت محیط
کیت بازی سازی 3 بعدی

یکی دیگر از امکانات این کیت سکوهای متحرک است. هر کدام از این سکوها بین دو نقطه‌ی دلخواه جابه‌جا می‌شوند و هر چیزی که بر روی آن‌ها قرار داشته باشد را با خود جابه‌جا می‌کنند. از جمله اِلِن، دشمنان، جعبه‌ها، سوییچ‌ها و …

یکی از کلاسیک‌ترین مکانیزم‌های گیمی پازل‌های قفل و کلیدی هستند. در کیت بازی سازی سه بعدی این مکانیزم به سادگی تعبیه شده تا با قرار دادن در، در مسیر پیشروی بازیکن مانع ایجاد کنیم و با قرار دادن سوییچ‌هایی او را به چالش بکشیم.

کیت بازی سازی سه بعدی سوییچ ها
کیت بازی سازی سه بعدی تله پورت

با استفاده از دروازه‌های تله‌پورت نقاط مختلف مرحله خود را به هم متصل می‌کنیم تا بازیکن بین این نقاط به راحتی جابه‌جا شود. از تله‌پورت برای رفتن از یک مرحله به مرحله دیگر نیز می‌توان استفاده کرد.

ثبت نام در دوره آموزشی کیت بازی سازی 3 بعدی یونیتی