دورهمی طراحان بازی: بررسی ابزارهای مورد استفاده‌ی گیم دیزاینرها

بیست و دومین دورهمی طراحان بازی با موضوع “بررسی تعدادی از ابزارهای مورد استفاده‌ی طراحان بازی” در روز پنج‌شنبه مورخ ۷ شهریور ماه ۹۸ با شرکت جمعی از بازی‌سازان و با مدیریت آقای محمدرضایی در محل انستیتوی ملی بازی‌سازی  واقع در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شد.

اولین برنامه‌های مورد بررسی در این جلسه Machination و PowerPoint بودند. ابتدا آقای محمدرضایی با نمایش مثال‌هایی در محیط این ابزارها توضیحاتی درباره آن‌ها ارائه کردند. در ادامه ایشان از شرکت‌ کنندگان خواستند تا تجربه خود را هنگام کار با این نرم‌افزارها با دیگران به اشتراک بگذارند.

  • در ادامه جلسه به چند ابزار دیگر و کاربردهای آنها پرداخته شد:
  • ابزارهای پرکاربرد در زمینه طراحی داستان و مرحله مانند Scrivener و Articy Draft.
  • ابزار Mind map که در زمینه پردازش ایده اولیه بازی مفید است.
  • همچنین نرم‌افزار Word که برای تهیه طرح اولیه بازی یا GDD و نرم‌افزار Excell که برای مدیریت و بالانس منابع و پارامترهای موجود در بازی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در میانه‌ی جلسه چند تریلر برگزیده از نمایشگاه گیمزکام که چندی پیش در کشور آلمان برگزار شد به نمایش درآمد و شرکت‌کنندگان درباره آنها به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

سپس نوبت به ابزارهای مورد استفاده برای داکیومنت کردن رسید و ویژگی‌های یک برنامه خوب برای داکیومنت کردن نیز به بحث گذاشته شد. برنامه‌هایی مثل Trello ،Google Keep و Evernote معرفی شدند و همچنین Pocket که یک افزونه برای مرورگرها محسوب می‌شود.

انتهای جلسه نیز به معرفی سایت itch.io و کاربرد آن برای بازی‌سازان مستقل و همچنین بحث درمورد پلتفرم گیمینگ جدید گوگل یعنی Stadia اختصاص داده شد.

 

 

 

می‌خوام همین الان صوت دورهمی طراحان بازی رو دانلود کنم!

 

در رابطه با این موضوع‌های مطرح شده در این جلسه نظر یا سوالی دارید؟

 

بازی‌سازی مستقل در مقابل بازی‌سازی غیرِ مستقل

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *